Yarışma Kuralları

Inflow Awards'a başvuru yapan herkes aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.
1. INFLOW AWARDS ve AMACI
INFLOW Awards; influencer pazarlama etkinliklerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi hedefler. Influencer, marka ve ajansları motive etmeyi amaçlamak ile beraber; ödül gecesi aracılığıyla bir araya getirmeyi hedefleyen bir organizasyondur.
INFLOW Awards değerlendirme metodolojisi, jüri heyeti, ödül töreni ve basın yansımasıyla influencer, marka ve ajans işbirliklerini teşvik etme amacını ön planda tutar.
INFLOW Awards töreni 30 Ekim 2018 Salı akşamı saat 20.00’da gerçekleşecektir. Törene katılım gösterecek tüm davetlilerin davetiye ibrazı zorunludur. Törende şık kıyafet giyilmesi gerekmektedir.
4 Kasım 2018 Pazar günü tören tüm ayrıntıları ile CNN Türk ekranlarında bant yayını olarak yayınlanacaktır.
2. BAŞVURU ve KATILIM KOŞULLARI
Ajans ve markalar için başvuru zamanı 3 Eylül 2018 - 18 Ekim 2018 tarihleri arasındadır.
Belirtilen tarihler dışında gerçekleşen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Başvurular için ücret alınmayacaktır.
Yarışmaya başvuran ajans ve markalar mail adresleri üzerinden üyelik kaydını gerçekleştirdikten sonra INFLOW Awards başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak mecburiyetindedirler. Başvuru amacı ile gönderilen dökümanlar iade edilmeyecektir. INFLOW Awards bu dökümanları değerlendirme amacı ile kullanabilir. Eksik formların olduğu başvurular geçersiz sayılacaktır.
2015 ve öncesinde gerçekleştirilmiş olan kampanyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Sektör fark etmeksizin en az bir(1) influencer ile kampanya gerçekleştirmiş olan tüm ajans ve markalar başvuru hakkına sahiptir. Başvuruda bulunmak isteyen ajans ve markalar yalnızca En İyi Moda Influencer Kampanyası, En İyi Seyahat Influencer Kampanyası, En İyi Ebeveyn & Çocuk Influencer Kampanyası, En İyi Oyun Influencer Kampanyası, En İyi Gastronomi Influencer Kampanyası, En İyi Güzellik & Bakım Influencer Kampanyası, En İyi Sağlıklı Yaşam Influencer Kampanyası, En İyi Influencer & Sosyal Sorumluluk Kampanyası, En İyi Influencer Ajansı, Influencer Pazarlamasını En İyi Kullanan Marka kategorileri üzerinden kampanyalarının ilgili olduğu alanlara göre başvuruda bulunabilirler. Başvurmak istenilen kategori KATEGORİLER sekmesinden seçilip, BAŞVUR butonuna basılarak adımlar takip edilebilir ve başvuru gerçekleşmiş olur.
INFLOW Awards'a başvuran adayların başvurdukları kampanyaların formda belirtilen kişi tarafından yapıldığı kabul edilir. INFLOW Awards yanıltıcı ya da doğru olmadığı belirlenen başvurularla ile gerekli yasal girişimleri yapma hakkını saklı tutar. Başvuru yapan kişinin, adına yaptıkları ajans ya da marka tarafından INFLOW Awards'a katılım izninin bulunması şarttır.
En İyi Yükseliş Gösteren Influencer, En Kreatif İçeriğe Sahip Influencer kategorilerinin ödül sahibi olmaya hak kazanan influencerları halk oylaması ya da başvuru süreci gerekmeksizin yalnızca jüri heyetinin değerlendirmesi ile belirlenecektir.
Influencer adaylarının bireysel başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır.Bir influencer ancak bir marka ya da bir ajans aracılığı ile INFLOW Awards’a başvuru yapabilir.
3. DEĞERLENDİRME METODOLOJİSİ ve KAZANANLARIN AÇIKLANMASI
Değerlendirme jüri heyeti değerlendirmesi ve halk oylaması olarak 2 ayrı şekilde gerçekleşecektir. En İyi Instagram Influencer’ı, En İyi Youtube Influencer’ı, En İyi Twitter Influencer’ı, En İyi Facebook Influencer’ı kategorileri üzerinden değerlendirmeye tabii tutulacak olan influencerların ödül sahibi olmaya hak kazananı halk oylaması ile belirlenecektir. Halk oylaması inflowawards.com adresi üzerinden olup, 15 Ekim 2018 saat 00.00 itibari ile başlayıp, 26 Ekim 2018 saat 23.59’da son bulacaktır. Halk oylamasında her kişi sadece BİRER defa olmak şartı ile oy kullanma hakkına sahiptir.
Başvurularını eksiksiz yapan ajans ve markalar ise jüri üyelerinin başvuruları değerlendirmesi ve puanlaması sonucunda her kategorinin ödül almaya hak kazananı belirlenmiş olur.
Her iki değerlendirme türünün ve tüm kategorilerin ödül sahipleri ödül töreni gecesinde (30 Ekim 2018 Salı) açıklanacaktır.