Türkiye'nin en büyük influencer ödül töreni için çok az zaman kaldı! 🎉

Gün
Saat
Dakika

INFLOW AWARDS AMAÇ VE HEDEFLER

 

INFLOW Awards; Türkiye’deki influencer pazarlama etkinliklerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi hedefleyen; Influencer, marka ve ajansları motive etmeyi amaçlayan ve bir araya getiren Türkiye’nin en prestijli Influencer ödülleridir.

 

INFLOW Awards değerlendirme metodolojisi, jüri heyeti, ödül töreni ve içeriğe bağlı dijital ve konvansiyonel medya yansımaları ile başarılı kampanyaların ödüllendirilmesi vasıtasıyla başarıyı sürdürülebilir kılmayı destekler ve influencer, marka ve ajans işbirliklerini teşvik etme amacını ön planda tutar.

Başvuru ve Katılım Koşulları

 

1. Yarışmaya, 1 Eylül 2019 - 13 Kasım 2020 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilen Influencer Pazarlama Kampanyaları ile başvurulabilir.

2. Ajans ve markalar için indirimli başvuru bedeli ile ön başvuru zamanı 17 Ağustos Pazartesi Saat 09s:00 - 18 Eylül Cuma 18.00 tarihleri arasındadır. 

3. Ajans ve markalar için normal başvuru bedeli ile başvuru zamanı 18 Eylül Cuma Saat 18.01 - 13 Kasım Cuma saat 18.00 tarihleri arasındadır. 

4. Tüm başvurularda 3(üç) dk’yı geçmeyecek şekilde, kampanyaya ilişkin case study videosu veya sunumu paylaşımı zorunludur, case study videosu ve/veya sunumu dahilinde talep edilen başlıklar başvuru formunda yer almaktadır. 

5. Belirtilen tarihler dışında gerçekleşen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 

6. INFLOW Awards, başvuru tarihlerini gerçekleşecek talebe göre değiştirme hakkını saklı tutar. Başvuru tarihlerinin değişmesi durumunda yeni tarihler www.inflowawards.com adresinde yayınlanacaktır. 

7. Ödül başvuruları kapsamında adaylar sadece Kampanya Ödülleri kategorisine başvuru yapabilmektedir. Diğer kategorilerin birincileri Halk Oylaması ve/veya jüri değerlendirmesiyle belirlenecektir. 

8. Ön Başvuru döneminde, bir kampanya başvurusu bedeli 300 TL + KDV, normal başvuru döneminde bir kampanya başvurusu 400 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Bir kampanya ile 1’den fazla kategoride başvuru yapılması, başvuru bedelini artırmaz. 3 ve daha fazla kampanya ile yapılan başvurularda %20 indirim gerçekleştirilir.

9. Yarışmaya başvuran ajans ve markalar mail adresleri üzerinden üyelik kaydını gerçekleştirdikten sonra INFLOW Awards başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak mecburiyetindedirler. 

10. Başvuru amacı ile gönderilen dökümanlar iade edilmeyecektir. Eksik formların olduğu başvurular geçersiz sayılacaktır.

11. Sektör fark etmeksizin en az bir(1) influencer ile kampanya gerçekleştirmiş olan tüm ajans ve markalar başvuru hakkına sahiptir.

12. Başvurmak istenilen kategori KATEGORİLER sekmesinden seçilip, BAŞVUR butonuna basılarak adımlar takip edilebilir ve başvuru gerçekleşmiş olur.

13. INFLOW Awards'a başvuran adayların başvurdukları kampanyaların formda belirtilen kişi tarafından yapıldığı kabul edilir. INFLOW Awards yanıltıcı ya da doğru olmadığı belirlenen başvurularla ile gerekli yasal girişimleri yapma hakkını ve kampanya ödül kazansa dahi ödülü geri alma hakkını saklı tutar. Başvuru yapan kişinin, adına yaptıkları ajans ya da marka tarafından INFLOW Awards'a katılım izninin bulunması şarttır. Ajans - Marka - Influencer arasında doğabilecek anlaşmazlıklardan INFLOW Awards sorumlu değildir.

14. Influencer adaylarının bireysel başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır. Bir influencer ancak bir marka ya da bir ajans aracılığı ile INFLOW Awards’a başvuru yapabilir. 

15. Kampanyaları ile başvuru yapan sivil toplum kuruluşlarından ve derneklerden herhangi bir başvuru ücreti talep edilmemektedir. 

 

 

Kategoriler ve Ödül Değerlendirme Süreci Hakkında

 

 

Ajans ve markalar için başvuru zamanı websitesinde açıklanan takvim bölümünde yer alan tarihleri arasındadır. Belirtilen tarihler dışında gerçekleşen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmaya başvuran ajans ve markalar mail adresleri üzerinden üyelik kaydını gerçekleştirdikten sonra INFLOW Awards başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmakla yükümlüdür. 

Başvuru amacı ile gönderilen dökümanlar iade edilmeyecektir. INFLOW Awards bu dökümanları değerlendirme amacı ile kullanacaktır. Eksik formların olduğu başvurular geçersiz sayılacaktır.

 

 

Kategori bazında değerlendirme süreci şu şekildedir: 

 

1. Halk Oylaması Kategorisi: 

 

1.1. Halk Oylaması tarafından belirlenecek olan En İyi Instagram Influencer’ı, En İyi Youtube Influencer’ı, En İyi Twitch Influencer’ı ve En İyi TikTok Influencer’ı için, oylamaya katılacak olan influencerlar belirlenecek anket üzerinden halk sektör profesyonelleri tarafından aday gösterilecektir.

1.2. Her 4 kategoride en çok aday gösterilen 10’ar influencer, Halk Oylamasına girme hakkı kazanacaktır.

1.3. Halk oylaması inflowawards.com ve/veya partner iletişim mecrası adresi üzerinden olup, 9 Ekim Cuma Saat 09.00 itibari ile başlayıp, 30 Kasım Pazartesi saat 23.59’da son bulacaktır.

1.4. Halk oylamasında her kişi sadece birer defa olmak şartı ile oy kullanma hakkına sahiptir.

2. Kampanya Ödülleri Kategorisi: 

2.1. Başvurularını eksiksiz yapan ajans ve markaların başvurularının jüri üyeleri tarafından değerlendirmesi ve puanlaması sonucunda her kategorinin ödül almaya hak kazananı belirlenecektir.  bu maddenin altına yeni madde değil de yine 2.1.1 gibi 

Tek başvuru almış kategoriler için oylamaya katılan tüm jüri üyelerinin oylarının ortalamasının en az 7,5 ve üstü olması gerekmektedir. Bu sayının altında kalan kampanya olması durumunda o kategoride ödül verilmeyecektir.

2.2. Tüm Kampanya Ödülleri kategorisinde gerçekleştirilen başvurular, burada belirtilen kural ve koşullara uygunluğu doğrultusunda gerçekleştirilecek teknik ön elemenin ardından Jüri Değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Kazananlar, jüri değerlendirmesi ile belirlenecektir. 

2.3. Değerlendirmelerin tamamlanması akabinde bu kategorideki markalardan shortlist’e kalan 3 kampanya 4 Aralık Cuma günü www.inflowawards.com'da ve INFLOW Awards sosyal medya hesaplarında açıklanacaktır. 

2.4. Tüm başvurular yalnızca Kampanya Ödülleri Kategorisi’ne yapılabilir. Halk Oylaması ve Özel Kategori Ödülleri için başvuru kabul edilmemektedir. 

 

3. Özel Kategori Ödülleri: 

3.1. Tüm Özel Kategori Ödülleri başvuru olmaksızın Jüri tarafından belirlenecektir. 

3.2. En İyi Influencer Pazarlamasa Ajansı Ödülü, yapılan başvurular içinden tüm kategorilerde en yüksek puan ortalamasına sahip olan ajansa verilecektir. 

3.3. Yılın Influencer & Marka İş Birliği, yapılan başvurular arasından kategori fark etmeksizin jürinin belirleyeceği bir kampanyaya verilecektir. 

3.4. Influencer Pazarlamasını En İyi Kullanan Marka ödülü yine yapılan başvurular arasından kategori fark etmeksizin belirlenecek bir markaya verilecektir.

 

 

INFLOW Awards’a başvuran adayların başvurdukları kampanyaların formda belirtilen kişi tarafından yapıldığı kabul edilir. INFLOW Awards yanıltıcı ya da doğru olmadığı belirlenen başvurularla ile gerekli yasal girişimleri yapma hakkını saklı tutar.

 

Başvuru yapan kişinin, adına yaptıkları ajans ya da marka tarafından INFLOW Awards’a katılım izninin bulunması şarttır. Marka - Ajans arasında doğabilecek anlaşmazlıktan INFLOW Awards sorumlu değildir.

 

Değerlendirme, jüri heyeti değerlendirmesi ve halk oylaması olarak 2 ayrı şekilde gerçekleşecektir. En İyi Instagram Influencer’ı, En İyi Youtube Influencer’ı, En İyi TikTok Influencer’ı, En İyi Twitch Influencer’ı kategorileri üzerinden değerlendirmeye tabii tutulacak olan Influencerlar’ın ödül sahibi olmaya hak kazananı halk oylaması ile belirlenecektir. 

Başvurularını eksiksiz yapan ajans ve markalar ise jüri üyelerinin başvuruları değerlendirmesi ve puanlaması sonucunda her kategorinin ödül almaya hak kazananı belirlenmiş olacaktır.